Ekwador i Galapagos – wykład otwarty UTW

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondkiem, które odbędzie się w poniedziałek, 18 lutego o godz. 17:00 w bibliotece.

Opis spotkania:

Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce.

W niewiele mniejszym od Polski, położonym na równiku kraju znajdziemy sięgające 6000 m n.p.m. ośnieżone wulkany, dziką i nieprzebytą dżunglę, lasy deszczowe i piękne zabytkowe miasta.

Na odległych o 1000 km od kontynentu wyspach Galapagos mieszkają gigantyczne żółwie słoniowe, iguany, fregaty i głuptaki.

To jedyne takie miejsce na świecie.

To wszystko zobaczymy na zdjęciach Roberta Gondka, podróżnika, miłośnika Afryki, który w styczniu 2014 roku, w przerwie pomiędzy wyprawami na Czarny Ląd odwiedził ten fascynujący kraj.

Po spotkaniu zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.

IMG_5778

IMG_6165

IMG_6881

IMG_7499

IMG_7937

IMG_9373

Ksiazka baner

 

 

Robert Gondek:

Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw.

Za konsekwentną realizację projektu “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.

Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.

Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive.

Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.

Strony internetowe autora pokazu:

https://szczytyafryki.pl

https://facebook.com/SzczytyAfryki

https://instagram.com/SzczytyAfryki

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel