Warsztaty cyrkowo-teatralne

Każdy poniedziałek od godziny 16:00 do 17:30!

Prowadzący:
Norbert Ogoniak – Absolwent Pedagogiki Cyrku Dziecięcego Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Nabyte umiejętności cyrkowe: jazda na monocyklu, żonglowanie, chodzenie na szczudłach, diabolo, diabelskie kije, rola-bola, podstawy pantomimy, iluzji, akrobacji i clownady. W roku 2013 ukończył Studium Aktorskie w Szkole Artystycznej Regionalnego Ośrodka Edukacji w Poznaniu. Aktor Teatru Planeta M.
Kinga Rybarczyk – Aktorka Teatru Planeta M, współpracuje z Nowym Teatrem w Słupsku. Absolwentka Studium Aktorskiego Szkoły Artystycznej ROE w Poznaniu. Członkini Stowarzyszenia Teatru Planeta M. Współpracuje ze Społecznym Stowarzyszeniem Edukacyjno-Teatralnym „Stacja Szamocin”. Koordynatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Konstelacje Teatralne dla dzieci i młodzieży, współorganizatorka rodzinnej teatralnej majówki na „Stacji Szamocin”. Asystentka Magdaleny Płanety w Studium Aktorskim Regionalnego Ośrodka Edukacji w Poznaniu. Doświadczenie pracy z dziećmi zdobyła głównie w działalności teatralnej i parateatralnej prowadzonej od 2010 roku (warsztaty oraz spektakle dla dzieci).

DSC08921

ROK 2015 / 2016
Warsztaty cyrkowe – teatralne – to świetna zabawa, nauka i rozwijanie swoich umiejętności! Cykl zajęć, na których dzieci i młodzież poznają tajniki nowego cyrku. Uczestnicy uczą się:
– żonglowania (chustami, piłeczkami obręczami, maczugami),
– triki diabolo,
– machanie poikami,
– kręcenia talerzami,
– sztuczki z diabelskimi kijami,
– utrzymywania równowagi na rola boli,
– jazdy na monocyklu,
– chodzenia na szczudłach,
– podstaw pantomimy i clownady,
– tajemnic rekwizytu na scenie,
– zabaw naszych dziadków,
– podstaw iluzji,
– akrobacji
oraz wielu innych… Nabycie tych wszystkich umiejętności nie tylko poprawia sprawność motoryczno-ruchową, ale także pomaga w nauce. Jednym z podstawowych trików cyrkowych jest żonglowanie. Żonglowanie piłeczkami to nie tylko świetna zabawa, ale także poprawa funkcjonowania mózgu. Reszta trików takich jak diabolo, monocykl, szczudła, rola-bola i wiele innych dopełni rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Zachęcamy zatem wszystkich do uczestnictwa w warsztatach cyrkowo-teatralnych

Cyrk BAMBO
To nowa grupa która powstała dopiero w październiku a już pokazała na występach mini pokaz cyrkowo-teatralny.

DSC08433

DSC09525

Pokaz podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego – 13.12.2015r.

DSC08620

Pokaz podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 10.01.2016 r.

DSC08896

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel