Kółko plastyczne “Tęcza”

Każdy czwartek od godziny 16:00 do 17:30

Prowadzący
Aleko Novanski – pochodzi z Bułgarii w Polsce mieszka od 16 lat. Ukończył Wielkotyrnowski Uniwersytet „Sw.br Cyrila i Metodia” wydział Sztuk Pięknych w Bułgarii. Posiada szeroko rozumiane umiejętności plastyczne i manualne. Zainteresowania plastyczne to malarstwo, kopiowanie obrazów i własne kompozycje, oraz portrety na zamówienia, historia sztuk pięknych i architektura, konserwacja i restauracja zabytków.

DSC09579

ROK 2015 / 2016

„TĘCZA”

To grupa od wielu lat cieszące się niesłabnących powodzeniem w której uczestniczą dzieci w każdym wieku. Zajęcia mają na celu rozwijanie sprawności manualnych poprzez poznawanie wielu technik plastycznych, jak: rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba, papieroplastyka. Dzieci uczą się dostrzegania w otaczającym świecie brył, barw, światłocieni. Projektując, a następnie wykonując własne modele rozwijają nie tylko zdolności manualne, ale również planowanie i realizację w etapach, pomysłowość, kreatywność, wyobraźnię i koncentrację. W ramach zajęć dzieci poznają podstawowe terminy plastyczne takie jak walor, paleta barwna, faktura, kompozycja. Zainteresowanie dzieci sztuką i sposobem wyrażania siebie poprzez działania plastyczne będzie również jednym z elementów kółka plastycznego. Zajęcia mają na celu również uwrażliwienie dzieci na estetykę, dostrzeganie piękna w otaczających ich przedmiotach a także ukazać sposoby na wykorzystanie nietypowych materiałów które mogą stać się środkami artystycznego wyrazu (np. plastikowe butelki, papierowe kartony).
Na zajęciach dzieci poznają naukę klasycznego rysunku ( proste martwe natury, postać ludzka) i malarstwa od podstaw jak i historie sztuki z uwzględnieniem sztuki polskiej czy sztuki współczesnej czy malowanie w plenerze.
Każde z zajęć poświęcone jest jednej technice lub tematowi które dzieci muszą przedstawić w swoich pracach, lub tworząc wspólną prace na dużym formacie.
Do zajęć można przystąpić w każdej chwili.

DSC08414 DSC08411 DSC09586
Po zakończeniu zajęć wybierane są najlepsze prace, które są eksponowane na korytarzu biblioteki. Planujemy również wystawę w galerii Piotr i Paweł.

DSC09646

 

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel