Warsztaty baletowe “ABC baletu”

Każda środa od godziny 15.30 – 17.00

balet
Prowadząca:

Paulina Kroczak –  absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu, której życie przez 15 lat jej było związane ze sceną Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego w Poznaniu. Posiada odpowiednie przygotowanie do pracy z dziećmi zdobyte podczas studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Od kilku lat prowadzi zajęcia baletowe przekazując cały dorobek artystyczny i zdobyte doświadczenie najmłodszym.

zdjęcie 1

ROK 2015 / 2016
Grupa „ARABESQUE”

– GRUPA I – dzieci młodsze w wieku od 4 lat, /godz. 15.30 – 16.15/
– GRUPA II – dzieci starsze w wieku od 5 lat, / godz.16.15 – 17.00/
Na zajęciach dzieci uczą się wykonywania podstawowych kroków i figur tanecznych, które wykorzystywane są później w choreografii. Ważnym elementem zajęć jest integracja i umiejętność współpracy w grupie. Dzieci pracują także nad poprawną sylwetką, rozwojem słuchu i poczucia rytmu.
Uczestnictwo w zajęciach pomaga przełamać lęk, nieśmiałość, podnosi poczucie własnej wartości, pozwala wyrazić uczucia i emocje, których dzieci czasem nie potrafią nazwać, a przede wszystkim wywołuje wiele uśmiechu na buziach.
Zajęcia taneczne łączą w sobie różne style między innymi jazz, taniec współczesny, ludowy, klasyczny, improwizację ruchowo-muzyczną. Dzieci powoli uczą się kroków i figur tańca tak aby zrozumieć dany krok układu tanecznego.

balet 2
balet 3

Występ podczas Jarmarku Bożonarodzeniowym – 13.12.2015 r.

balet 5

Występ podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – 10.01.2016 r.

balet 6

 

 

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel