Breakdance “Debiut” i rytmika “W rytmie Hip-Hop”

Każda środa w godzinach 16:00-16:45 (dzieci od 4 lat) i 16:45 do 18:00 (od 8 lat)

Prowadzący

Dawid Mularczyk – tancerz, instruktor, choreograf. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął na warsztatach z break dance u mistrzów Polski Scrap Beat w 1997r. Przez 4 kolejne lata z pasją tańczył w różnych grupach, które zakładał wraz ze znajomymi, a były to: Dynamix Squad, West Side Team, Evolution Crew. W między czasie poznawał różnych B-boy’s i tancerzy, od których uczył się nowych kroków i ruchów. W 2002r. trafił do otwartej grupy break dance do Teatru Tańca Zakręconego (obecnie jako Teatr Tańca Sortownia). Od 2003r. bierze udział w przedstawieniach i projektach teatru. Od 2004 asystuje w zajęciach i warsztatach prowadzonych przez Piotra Bańkowskiego w całej Polsce. Samodzielne zajęcia w teatrze prowadzi od 2006r. z technik takich jak: Locking, Poppin, Hip-hop, Krumping i B-boying. Obecnie prowadzi samodzielne zajęcia w różnych domach kultury (Tarnowo Podgórne, Pniewy, Suchy Las) oraz na warsztatach i obozach w całej Polsce z technik: Locking, Poppin, Hip-hop, Krump, B -boying, Współczesny, Jazz i Experimental.

DSC_0219

ROK 2015 / 2016
Grupa „DEBIUT”

GRUPA I – dzieci młodsze w wieku od 4 lat, /godz. 16.15 – 17.00/
RYTMIKA W RYTMIE HIP-HOP – to doskonałe zajęcia dla dzieci mających wiele energii i chcących ją wykorzystać we właściwy i ciekawy sposób. Uczestnicy zajęć uczą się manipulować rytmem, jak nigdy przedtem. Taniec rozwija dzieci wszechstronnie, zapewniając jednocześnie dobrą zabawę. Dzieci bardzo dobrze rozumieją ten rodzaj tańca. Często sami potrafią tworzyć proste układy w oparciu o wymyślone kroki. Zajęcia z Hip-hop’u prowadzone są elastycznie w stosunku do oczekiwań grupy. Instruktor zawsze tworzy układy razem z grupą, słuchając ich potrzeb i zainteresowań. Hip-hop składa się również z takich elementów tańca jak: hosue, ragga jam, locking, dlatego jest bardzo popularnym stylem tańca. Częste pokazy i występy taneczne pomagają dzieciom pokonywać stres oraz tremę. Zajęcia pomagają rozwijać odwagę, koordynację ruchów, dynamikę, a przede wszystkim dają wiele radości. Wyrabiają umiejętność pracy w grupie.

IMG_1041 IMG_1047 IMG_1012

GRUPA II – dzieci starsze w wieku od 8 lat, / godz.17.00 – 18.15/
ZAJĘCIA BREAKDANCE – to coś dla poszukiwaczy większych wrażeń i wyzwań w tańcu. Styl taneczny skierowany jest do dzieci, które wykazują się na co dzień dużą dawką energii i lubią wyginać swoje ciało. Zajęcia dla dzieci mają program oparty o podstawowe figury i kroki, ponieważ zaawansowana technika jest bardzo trudna i wyczynowa. Dzieci przyswajają elementy akrobatyczne i ćwiczą ogólną sprawność ruchową ciała. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno dziewczynki jak i chłopcy.
Breakdance to jeden z filarów kultury hip hopu – to rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych , oraz kroków wykonywanych “w parterze”, czyli rękami i nogami(a często całym ciałem) na ziemi. Uliczny styl tańca wywodzący się z Nowego Yorku, bogaty w elementy akrobatyczne, lubiany przez młodych ludzi, a nawet dzieci. Jest to zestaw akrobacji na głowie i rękach. Taniec Breakdance składa się z 5 elementów: Top Rock, Drop, Footwork, Freezes i Power Moves. Break dance – taniec dla wszystkich kochających freestyle.
Głównym celem zajęć jest zapoznanie dzieci z podstawowymi krokami w stylu hip-hop oraz nauka prostych układów tanecznych.
Grupy prezentuje swoje zdolności na różnych imprezach.

IMG_1060

Występ podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego 13.12.2015 r.

DSC08630 DSC08636

Występ podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy –  10.01.2016 r.

DSC08819 DSC08830

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel