“Noc bibliotek” pełna magii

Ostatni weekend był pełen niezwykłych wydarzeń. W cieniu „Historii na żywo” i „Silent disco” odbyło się spotkanie bardziej kameralne.  W sobotę, 4 czerwca 2016 r.,  bibliotekarki i bibliotekarze z całej Polski organizowali „Noc bibliotek”. Mimo dość napiętego grafiku i my przyłączyłyśmy się do tej ogólnopolskiej inicjatywy. Naszym tematem przewodnim była magia.

Spotkanie rozpoczęłyśmy od głośnego odczytania fragmentu książki Lidii Miś „Odwiedzając czarownice”. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie p. Małgorzata Lipiecka, p. Joanna Skąpska-Tomkowiak i p. Iwona Ratajczak, którym bardzo dziękujemy!

Później wspólnie obejrzeliśmy (już nie tylko w damskim gronie) film „Magiczne drzewo”. Przez cały wieczór oglądać można było też niezwykłe książki oraz zdjęcia pniewskich czarownic  (bibliotekarek) – bez mioteł, ale za to z arsenałem mniej lub bardziej magicznych książek.

N.S.