I Ty możesz uratować życie!

W piątkowe  popołudnie  20 maja br. rozpoczęły się pierwsze warsztaty projektu „ I ty możesz uratować życie” dofinansowanego ze środków Programu  ”Działaj Lokalnie IX” Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka “Działaj Lokalnie” KOLD w Lwówku.

Głównym celem projektu jest edukacja osób starszych, ich rodzin, znajomych i opiekunów w dziedzinie elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy. Podczas szkoleń doświadczony ratownik medyczny wskaże, jak należy się zachować, gdy ktoś z najbliższego  otoczenia  będzie  potrzebował  pomocy.

Projekt realizowany będzie na terenie  Gminy Pniewy. Część szkoleniowa odbędzie się w pomieszczeniach Biblioteki Publicznej MiG  Centrum Kultury w Pniewach, przy ul. Strzeleckiej 11a. Wydawanie „Koperty życia” odbędzie się w punkcie informacyjnym na terenie Parku Miejskiego w Pniewach, przy  ul. Św. Ducha 10, podczas zaplanowanych w czerwcu Dni Pniew oraz 7 sierpnia w trakcie Jarmarku św. Wawrzyńca w Łazienkach Miejskich, przy ul. Jeziornej.

Mamy nadzieję, że realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości życia osób starszych, wpłynie na poczucie  własnej wartości, na poczucie spełnienia i samorealizacji , zapewniając również młodszym pokoleniom możliwość korzystania z ich doświadczeń.

Drugie warsztaty odbędą się również w Bibliotece w dniu 27 maja br. o godzinie 15:00 (1 grupa) i 16:45 (2 grupa). Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, zainteresowanych wyżej wymienioną tematyką.

BB

loga

1 warsztaty I ty możesz uratować zycie (7)

1 warsztaty I ty możesz uratować zycie (9)