Podstawy religii i cywilizacji islamu – wykład UTW

Podstawy religii i cywilizacji islamu dla Słuchaczy UTW

W poniedziałkowe popołudnie w dniu 18 kwietnia br. w auli LO odbył się kolejny w VII semestrze wykład dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pniewach.

Wykład dotyczył podstaw religii i cywilizacji islamu i  wygłosił   go  dr Przemysław  Strzyżyński  z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.                                                                                                 Podkreślił, że jest to jego pierwszy wykład dla takiej grupy wiekowej.

Wykład  na temat  nieznanej nam kultury był tak interesujący, że przedłużył  się do 2 godzin.

Na zadane  przez Słuchaczy pytanie, czy powinniśmy  się  bać  islamu, wykładowca   zacytował  słowa prof. Janusza Daneckiego: ”Mnie też zaskakuje, że oto nagle islam stał się symbolem wszystkiego, co złe, co oczywiście jest zupełnie niezgodne z prawdą, ale trochę zgodne z tym, o się teraz dzieje. Czyli zamachami dokonywanymi przez muzułmanów i często usprawiedliwianymi przez nich [terrorystów] właśnie islamem. To powoduje, że zaczynamy się po prostu bać.”

BB