Przypomnienie – Turniej Szachowy “BK”

Przypominamy o niezwykłym wydarzeniu w naszej bibliotece!

Turniej Szachowy dla Amatorów „BK też gra”. 18 kwietnia godz. 17.00

W szachowym żargonie mianem „bk” nazywa się zawodników, którzy nie nagrali jeszcze, lub w ogóle nie mieli okazji nagrać normy na kategorie szachową. Szachiści ci często nie grają w turniejach z powodu obaw, że ich umiejętności są za niskie, i tkwią w tym przekonaniu latami. Któż wie, ile talentów nie rozwinęło się z tego powodu. Dlatego specjalnie dla nich przygotowujemy w pniewskim Centrum Kultury zawody, na które gracze z kategoriami nie mają wstępu – chyba że w charakterze kibiców.

Nasz turniej będzie towarzyski. Obowiązywać w nim będą oficjalne zasady szachowe, ale nikt nie wykluczy Cię z gry z powodu pierwszego błędu – jeden będzie można popełnić bez konsekwencji, za drugi dodamy tylko czas przeciwnikowi. Nie wiesz, jak gra się z zegarami? Nie martw się, te zasady są bardzo proste, wytłumaczymy je na początku zawodów.

Razem zagrają zawodnicy w różnym wieku, bo przecież zakładamy, że wszyscy jesteśmy początkujący. Jednak drobne nagrody wręczymy najlepszym w trzech grupach wiekowych.

Zawody odbędą się w sali Centrum Kultury w Pniewach, przy ulicy Strzeleckiej 11a. Ponieważ liczba uczestników jest ograniczona, prosimy o zgłoszenia mailowe pod adresem biuro@bibliotekapniewy.pl, do dnia 13 kwietnia. Dowodem przyjęcia do turnieju będzie zwrotny mail. Można także zapisywać się bezpośrednio w siedzibie CK Pniewy, w godzinach otwarcia. W przypadku wolnych miejsc, do turnieju można zgłosić się także w dniu zawodów, w godzinach 16.45-17.00.

Zawody rozegrane zostaną na dystansie pięciu rund, systemem szwajcarskim, po 15 minut na zawodnika. Udział jest bezpłatny.

Zapraszamy!

turniej szachowy

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel