W świątecznym nastroju

19 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku – „W świątecznym nastroju”. W pięknie przystrojonej auli Liceum Ogólnokształcącego z królującą na podium choinką, można było wypić kawę i zjeść słodkiego pierniczka. W spotkaniu wzięli też udział mieszkańcy Pniew oraz zaproszeni goście. Spotkanie otworzyli dyrektor Biblioteki pani Joanna Superczyńska oraz Burmistrz pan Jarosław Przewoźny. Wykład otwarty był poświęcony publikacji drugiego tomu zeszytów historycznych „Losy mieszkańców ziemi pniewskiej podczas drugiej wojny światowej”. Wykładowca profesor Wiesław Ratajczak, zaprezentował publikację zachęcając do ciągłego poszukiwania kolejnych osób, które mogłyby wnieść  wspomnienia do kolejnych zeszytów. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego odczytali kilka wzruszających fragmentów z materiału zgromadzonego w drugim tomie. Po wykładzie głos zabrali niektórzy uczestnicy spotkania, między innymi pan Jędrzej Stefaniak, który z humorem zachęcił do obejrzenia wystawy zdjęć pochodzących z jego zbiorów  ukazujących  zatrzymane chwile wydarzeń z  tamtych czasów.

Uczestnicy spotkania zostali obdarowani pierwszym wydaniem drugiego tomu „Ziemi Pniewskiej” sfinansowanym z budżetu Gminy Pniewy.

W imieniu Rady Programowej i Słuchaczy UTW,  pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia  i tak  w świątecznym nastroju połączonym z zadumą nad losami wojennych pniewian weszliśmy w przedświąteczny tydzień. (EP)

01-IMG_1738

02-IMG_1739

03-IMG_1740

07-IMG_1746

08-IMG_1748

11-IMG_1751

10-IMG_1750

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel