“Postęp… 65 lat minęło” – wystawa w Piotrze i Pawle

Wraz z Galerią Piotr i Paweł serdecznie zapraszamy na wystawę fotograficzną „Postęp  to już 65 lat minęło…” z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu.

Postęp jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością funkcjonuje na rynku od 2010 r., jednak jej początki sięgają roku 1949, a formalnie stycznia 1951 r. kiedy do życia powołano Spółdzielnię Inwalidów Postęp. Początki działalności były skromne: zakład szewski, tartak i stolarnia, zakład elektroinstalacyjny, a także własny sklep. Z biegiem czasu Spółdzielnia, powoli lecz systematycznie rozwijała się produkując meble, odzież, podzespoły elektrotechniczne i elektryczne. Uruchomiono także filię w Ostrorogu.

Na przestrzeni lat 60-tych, 70-tych i 80-tych XX wieku firma realizowała wiele wewnętrznych przedsięwzięć infrastrukturalnych. Powstawały nowe obiekty: magazyny, budynki biurowe, pomieszczenia produkcyjne. W latach 1974-78 wybudowano dwupiętrowy obiekt z przeznaczeniem na zakład pracy chronionej, przychodnię lekarską oraz pomieszczenia administracyjne.

Obecnie Postęp dysponuje dwoma zakładami produkcyjnymi: w Pniewach i w Ostrorogu (filia), w których zatrudnia 500 osób. Od 1992 roku firma posiada status Zakładu Pracy Chronionej, dając pracę i możliwość samorealizacji osobom niepełnosprawnym. Przełomowym momentem w działalności było rozpoczęcie współpracy ze szwedzką firmą IKEA w 2007 r. Największymi wyzwaniami ostatnich dwóch lat dla Postępu były budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej  o  powierzchni  12 600 m2 oraz wdrożenie nowej technologii malowania farbami proszkowymi elementów meblowych wykonanych z płyt MDF.

 

Wystawę można obejrzeć w dniach od 15.09 do 10.10.2016 r.  Zapraszamy!

DSC02098

DSC02088

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel