Aktywni 50+

Aktywny piątek z „Aktywnymi 50+”

 

Pomimo kapryśnej pogody  Słuchacze  Uniwersytetu  Trzeciego  Wieku  wraz z Seniorami  Dziennego Domu w Pniewach zdecydowali  się  spędzić dzień 27 marca 2015 r na Targach Poznańskich  uczestnicząc  w  imprezie Targi Aktywni 50+  „ Rozsmakuj się w zdrowiu”.

Było to wydarzenie podczas którego osoby dojrzałe i starsze mogły zapoznać się zarówno z ofertą usług komercyjnych (sanatoriów, wczasów, sprzętów medycznych  i  innych) , jak i z propozycjami nieodpłatnego spędzenia wolnego czasu.  Podczas  targów  można było rozwijać swoje zainteresowania i pasje lub też poznawać nowe. Interesujący dla wielu  osób  okazał się udział w różnego typu warsztatach, pokazach i spotkaniach, które towarzyszyły imprezie.

Organizatorzy zachęcali także do rozsmakowania się w różnego typu aktywności fizycznej od gimnastyki  i nordic  walkingu  przez salsę i wielobarwne tańce po jogę, tai chi .

Nie zabrakło również spotkań z dietetykami, którzy zachęcali do korzystania z dobrodziejstw różnych smaków i kolorów i stosowania ich w codziennej diecie jak również do racjonalnej diety oraz do odkrywania przyjemności w tym co jemy oraz gdzie i z kim delektujemy się wspaniałymi potrawami.

Targi uzupełniała bogata  oferta  kulturalna, którą w tym roku opracował Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Uczestnicy Targów 50+ powrócili do domu z wiedzą,  jak mimo upływu lat można mieć nadal  sprawne ciało i umysł.

BB

[nggallery id=137]

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel