Bezpieczne Życie Seniora

Bezpieczne Życie Seniora

W poniedziałek, 9 marca 2015 r., Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pniewach wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Szamotułach w ramach programu pod hasłem „Bezpieczne Życie Seniorów”. Koordynatorem działań w ramach programu była Oficer ds. prasowych KPP w Szamotułach st. sierż. Sandra Śrama, która uświadomiła  Słuchaczy w zakresie  występujących w życiu codziennym zagrożeń ze strony grup przestępczych, które nie zważają na status społeczny swoich ofiar, a coraz częściej ich celem stają się seniorzy.

W spotkaniu uczestniczył również pan Roman Ziętek – ratownik medyczny , który przekazał informacje dotyczące  zasad wzywania karetki pogotowia, udzielania pierwszej pomocy, rozdał też Studentom ulotki reklamowe Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szamotułach.

Natomiast przedstawicielka Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szamotułach  – pani  Urszula Golon przypomniała zebranym o zagrożeniach przy zakupie artykułów spożywczych , przekazała informacje dotyczące szczepień oraz chorób zakaźnych.

Podniesienie świadomości Seniorów w zakresie prawidłowych zachowań  w sytuacji zagrożenia, może  pozytywnie  wpłynąć na ich bezpieczeństwo.

 

BB

[nggallery id=134]

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel