Zabierz książkę na wakacje! – “Niezbędnik obserwatorów gwiazd”

Zabierz książkę na wakacje!

Wakacje rozkręciły się już na dobre, dlatego proponujemy Państwu kolejny cykl artykułów polecających ciekawe, letnie lektury. Jest to wybór całkowicie subiektywny, zapraszamy więc do przyjścia do biblioteki, na miejscu chętnie doradzimy i wspólnie wybierzemy książki według Państwa potrzeb. Wakacje to dla wielu najpiękniejszy czas w roku, dlaczego by nie połączyć go z najpiękniejszą z muz – literaturą?

Niezbędnik obserwatorów gwiazd, Matthew Quick

Na początek prawdziwa perełka. Pewnie wiele osób oglądało już film z laureatką Oscara Jennifer Lawrence i Bradleyem Cooperem Poradnik pozytywnego myślenia na podstawie powieści Matthew Quicka. Kto zachwycił się filmem, powinien szybko sięgnąć po inną książkę tego autora – Niezbędnik obserwatorów gwiazd.

Trudno streścić fabułę książki, nie zdradzając ważnych informacji. Pozornie opowiada o życiu trójki młodych ludzi i ich zainteresowaniu koszykówką, naprawdę jest to jednak opowieść o dorastaniu, przyjaźni i tolerancji w niesprzyjających czasach. Zdradza tajemnicę zachowania godności, nawet gdy otoczenie chce ją w kimś zdusić.

Powieść czyta się jednym tchem, z oczarowaniem i zachwytem. Czytający może wpaść w rozdrażnienie, musząc iść do toalety albo co gorsza(!), gdy ktoś przeszkodzi mu niepotrzebnym pytaniem czy prośbą. Ostrzegamy – gdy spotkacie na swojej drodze osobę czytającą Niezbędnik… lepiej zostawcie ją w spokoju – jest teraz w innym świecie, jest obserwatorem gwiazd.

DSC05764

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel