Wystawa “Wspomnienie lata”

Wraz z Galerią Piotr i Paweł serdecznie zapraszamy na wystawę prac plastycznych, których autorką jest Katarzyna Kudełka.

 „Wspomnienie lata. Skąd ten tytuł? Wystawa jest zbiorem prac powstałych za sprawą plenerów malarskich. Niektóre obrazy „rodziły” się bezpośrednio na „łonie natury” np. pejzaże ze Słońska, inne „dojrzewały” w głowie, a na płótnie zaistniały dużo później – niekiedy jesienią czy dopiero zimą. Wierzę, że zawierają pierwiastek lata, słońca i wszystkiego co pozytywne, dlatego dzięki tej wystawie pragnę choć na chwilę wrócić do słonecznych i ciepłych dni minionego lata..”

Katarzyna Kudełka (ur. 1980) w Nowym Tomyślu. Absolwentka: Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Nowym Tomyślu, Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu oraz  ASP w Poznaniu (studia podyplomowe).

Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej  w Chmielinku jako nauczyciel,  dlatego twórczością zajmuje się w wolnych chwilach. Jej prace cechuje ekspresja, mocny kolor, wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne oraz dekoracyjne malarstwo  w tematyce m.in. aktu, pejzażu, martwej natury. Podejmuje próby malowania farbami olejnymi, akrylowymi oraz pastelami. Zajmuje się także tworzeniem biżuterii. Uczestniczyła w wielu  plenerach międzynarodowych oraz wystawach  poplenerowych. Prezentowała swoją twórczość na kilkunastu wystawach indywidualnych.

Zajmując się sztuką amatorsko ciągle jest na etapie poszukiwania środków wyrazu  i doskonalenia warsztatu artystycznego. W większości jej prace powstają spontanicznie zainspirowane literaturą, filmami, otaczającą przyrodą, architekturą. Twórczość artystki znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka oraz pracuje artystycznie w Nowym Tomyślu. Kontakt: kasia.kudelka@op.pl

Wystawę można obejrzeć w dniach od 25.03. do 15.04.2019 r.  Zapraszamy!

DSC_1051

DSC_1055

DSC_1060

DSC_1061

DSC_1073

DSC_1075

DSC_1080

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel