Maraton Pisania Listów

W całej Polsce i wielu miejscach świata trwa Maraton Pisania Listów.
Już po raz czwarty to wydarzenie organizowane jest także w Pniewach.
W tym roku naszą bohaterką jest Gulzar Duszenowa z Kirgistanu, która walczy o prawa osób niepełnosprawnych.
Zachęcamy nauczycieli i nauczycielki różnych przedmiotów o włączenie się do naszej akcji. Sposobów na przeprowadzanie Maratonu jest wiele – na lekcji można opowiedzieć o zasadach pisania listu prywatnego i oficjalnego lub o przypadającym 10 grudnia Dniu Praw Człowieka. Dzieci lub młodzież mogą napisać list (w dowolnym języku) do naszej bohaterki lub wykonać pracę plastyczną.
Wszystkie wiadomości należy przynieść do biblioteki – my wyślemy je do Gulzar. Na listy czekamy do poniedziałku, 10 grudnia 2018 r.
Do udziału w akcji zachęcamy także dorosłych mieszkańców i mieszkanki miasta – spotkamy się podczas jarmarku bożonarodzeniowego.
W razie wszelkich pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Natalią Stępień: n.stepien@bibliotekapniewy.pl, 61-29-10-964.

zdjęcie maraton