Żywa biblioteka w Pniewach!

W ramach tygodnia Edukacji Globalnej Zespół Szkół im. Emilii Sczanieckiej gościł niesamowite wydarzenie- Żywą Bibliotekę Nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać z Brazylijką, Greczynką, Portugalczykiem, Księdzem Prezbiterem, Albańczykiem z Kosowa, Maurytyjką oraz Osobą z niepełnosprawnością. Żywa Biblioteka została przygotowana przez Stowarzyszenie Jeden Świat.

Żywa Biblioteka to wydarzenie, w którym tworzona jest przestrzeń do rozmowy z bardzo różnorodnymi osobami, po to żeby walczyć z dyskryminacja, która czasem pojawia się w ludzkim myśleniu i zachowaniach na różnych poziomach. Forma żywej biblioteki polega zaproszeniu osób, które występują w roli książki i są czytane przez czytelników, czyli gości,  forma czytania to  oczywiście rozmowa.

Bogumiła Hładki, Magdalena Klimowicz- Maciejko

IMG_1974