Wystawa plakatów Damiana Kłaczkiewicza

Wraz z galerią Piotr i Paweł serdecznie na wystawę „PLAKATY – GRAFIKA – MALARSTWO” Damiana Kłaczkiewicza z Szamotuł, z którym współpracowałyśmy m.in. przy projekcie “Pniewy bez nienawiści”.

Damian Kłaczkiewicz ur. w 1984r. w Szamotułach. Ukończył  Liceum Ogólnokształcące  im. ks. Piotra Skargi, a następnie studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2009 r. ukończył Wydział Edukacji Artystycznej tejże uczelni.

Zainteresowanie sztuką pojawiło się dopiero w czasach licealnych, jednak szybko zrozumiał, że jest to coś, co chciałby robić przez resztę swoich dni. W czasie studiów poznał wiele różnych technik, za pomocą których można wyrażać siebie. Największą jednak wartością okazały się dla niego spotkania z ludźmi pełnymi pasji i różnymi poglądami zarówno na sztukę, jak i na życie. Zrozumiał, że sztuka to stan umysłu i sposób myślenia o świecie, jednak trochę czasu zajęło mu uświadomienie sobie, jak to patrzenie przełożyć na formę.

Cały czas stara się tworzyć i rozwijać swój warsztat. Działa w takich mediach artystycznych jak malarstwo, grafika, rysunek i plakat.

Jego plakaty można było oglądać na wystawach między innymi w: Polsce, Francji, Turcji, Niemczech, Słowacji, Czechach, Rosji, Ukrainie, Korei, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku.

Żyje i pracuje w Szamotułach, gdzie w ciszy i spokoju tworzy swoje prace.

Niektóre wyróżnienia i nagrody:

– I miejsce w konkursie na plakat do spektaklu Czego nie widać dla Teatru „Bagatela”                                   w Krakowie, 2017r;

– Finalista Golden Turtle Contests;

– Top 100 – finalista II międzynarodowego konkursu na plakat Posterland.org, Turcja

– finalista Poster Quadrennial Bardejov, Słowacja 2017;

– finalista „Typomania Festival”, Rosja 2017;

– finalista Poster Triennial Toyama, Japonia 2015;

– Finalista International Poster Biennal „To Death with aSmile 2015-2016”, Meksyk

 

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy w dniach od 01.12.2017 do 19.12.2017.

Kontakt z autorem tel. 737-472-675, www.klaczkiewicz-art.pl

DSC_0267

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel