Maraton Pisania Listów

W całej Polsce i wielu miejscach świata trwa Maraton Pisania Listów Amnesty International.
Już po raz trzeci to wydarzenie organizowane jest także w Pniewach.
W tym roku naszym bohaterem jest Clovis Razafimalala – skazany na 5 lat więzienia w zawieszeniu za obronę lasów deszczowych, a w szczególności drzew różanych na Madagaskarze.
Zachęcamy nauczycieli i nauczycielki różnych przedmiotów o włączenie się do naszej akcji. Sposobów na przeprowadzanie Maratonu jest wiele – na lekcji można opowiedzieć o niezwykłej faunie i florze Madagaskaru, o ochronie środowiska lub o przypadającym 10 grudnia Dniu Praw Człowieka. Dzieci lub młodzież mogą napisać list (w języku polskim albo angielskim) do naszego bohatera lub coś mu narysować. Pokażmy, że nam również nieobojętny jest los środowiska i naszej planety.
Wszystkie prace należy przynieść do biblioteki – my wyślemy je bezpośrednio do Clovisa. Na listy czekamy do poniedziałku, 11 grudnia – do udziału w akcji zachęcamy także dorosłych mieszkańców i mieszkanki miasta.
W razie wszelkich pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Natalią Stępień: n.stepien@bibliotekapniewy.pl, 61-29-10-964.
sm_pl_madagaskar