Szczyty Afryki – wykład otwarty UTW

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pniewach serdecznie zaprasza na wykład otwarty pt. „W drodze na najwyższe szczyty Afryki – Tanzania, Kenia, Uganda, Rwanda, Burundi”, który odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca o godz. 17:00 w bibliotece.

Nasz gość – Robert Gondek – najchętniej podróżuje po Afryce. Odwiedził 18 afrykańskich krajów. O pięciu z nich opowie podczas pokazu.

Będzie to opowieść o najwyższych afrykańskich górach i o ich różnorodności.

Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki.

Odbędziemy spacer po niezwykle kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie.

W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy.

Dowiemy się, czy trudno zdobywać góry w Burundi. Zobaczymy jak różna jest Afryka. Odwiedzimy goryle górskie z Rwandy i szympansy w Ugandzie.

Będziemy podziwiać afrykańskie parki narodowe, pełne słoni, lwów, zebr, hipopotamów i przepięknych, kolorowych ptaków.

Odwiedzimy masajskie wioski w Tanzanii i Tamburyniarzy z Burundi.

Przy klimatycznej afrykańskiej muzyce zrelaksujemy się na rajskim Zanzibarze.

A na koniec zasmakujemy prawdziwych afrykańskich przysmaków….

Rwenzori National Park - tuż przed ostatnim podejściem na Margherita Peak

Rwenzori National Park – tuż przed ostatnim podejściem na Margherita Peak

Robert Gondek:

Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki.

Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive.

Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili.

Prowadzi projekt “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.

www.szczytyafryki.pl

www.facebook.pl/SzczytyAfryki