Igrzyska w Sierakowie

20 maja odbyły się VIII Wielkopolskie Spotkania Sportowo Integracyjne /WSSI/ Uniwersytetów Trzeciego wieku Sieraków 2017. Ogólnie wzięło udział ponad 500 osób z 14 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, tj. z: Czarnkowa, Gniezna, Jarocina, Komornik, Lubonia, Międzychodu, Międzyrzecza (pierwszy raz!), Obornik, Opalenicy, Poznania, Pniew, Tarnowa Podgórnego, Trzcianki i Sierakowa.

Zawody odbywały się w obiektach sportowych „Orlika” i Klubu Kręglarskiego „Wrzos”. Zawodnicy zmagali się w sześciu konkurencjach: rzut beretem, rzut gumofilcem, bieg z szarfą, mini hokej, wiatrówka i kręgle klasyczne. Organizatorzy zadbali o część rozrywkową w postaci różnych występów, a seniorzy ochoczo tańczyli i śpiewali.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Pniewy wystawił pięcioosobową drużynę, która, pomimo dżdżystej pogody, zażarcie walczyła we wszystkich konkurencjach. Na podium stanął pan Zbigniew Myszkowski, który został wyłoniony w klasyfikacji indywidualnej najstarszy-najaktywniejszy zawodnik, otrzymał puchar Towarzystwa Miłośników Ziemi Sierakowskiej. Temu wyróżnieniu towarzyszy przesłanie „Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny”. [EP]

1-IMG_3580

1-IMG_3497