Przypomnienie – Turniej Szachowy “BK”

Przypominamy o niezwykłym wydarzeniu w naszej bibliotece!

Turniej Szachowy dla Amatorów „BK też gra”. 18 kwietnia godz. 17.00

W szachowym żargonie mianem „bk” nazywa się zawodników, którzy nie nagrali jeszcze, lub w ogóle nie mieli okazji nagrać normy na kategorie szachową. Szachiści ci często nie grają w turniejach z powodu obaw, że ich umiejętności są za niskie, i tkwią w tym przekonaniu latami. Któż wie, ile talentów nie rozwinęło się z tego powodu. Dlatego specjalnie dla nich przygotowujemy w pniewskim Centrum Kultury zawody, na które gracze z kategoriami nie mają wstępu – chyba że w charakterze kibiców.

Nasz turniej będzie towarzyski. Obowiązywać w nim będą oficjalne zasady szachowe, ale nikt nie wykluczy Cię z gry z powodu pierwszego błędu – jeden będzie można popełnić bez konsekwencji, za drugi dodamy tylko czas przeciwnikowi. Nie wiesz, jak gra się z zegarami? Nie martw się, te zasady są bardzo proste, wytłumaczymy je na początku zawodów.

Razem zagrają zawodnicy w różnym wieku, bo przecież zakładamy, że wszyscy jesteśmy początkujący. Jednak drobne nagrody wręczymy najlepszym w trzech grupach wiekowych.

Zawody odbędą się w sali Centrum Kultury w Pniewach, przy ulicy Strzeleckiej 11a. Ponieważ liczba uczestników jest ograniczona, prosimy o zgłoszenia mailowe pod adresem biuro@bibliotekapniewy.pl, do dnia 13 kwietnia. Dowodem przyjęcia do turnieju będzie zwrotny mail. Można także zapisywać się bezpośrednio w siedzibie CK Pniewy, w godzinach otwarcia. W przypadku wolnych miejsc, do turnieju można zgłosić się także w dniu zawodów, w godzinach 16.45-17.00.

Zawody rozegrane zostaną na dystansie pięciu rund, systemem szwajcarskim, po 15 minut na zawodnika. Udział jest bezpłatny.

Zapraszamy!

turniej szachowy