Wystawa prac plastycznych

Wraz z Galerią Piotr i Paweł serdecznie zapraszamy na wystawę prac plastycznych, których autorką jest Katarzyna Kudełka (ur. 1980) w Nowym Tomyślu, absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Nowym Tomyślu, Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu oraz ASP w Poznaniu (studia podyplomowe).

Obecnie pracuje w szkole podstawowej jako nauczycielka, dlatego twórczością zajmuje się w wolnych chwilach. Podejmuje próby malowania farbami olejnymi, akrylowymi oraz pastelami. Jej prace cechuje ekspresja, mocny kolor, wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne oraz dekoracyjne malarstwo. W większości jej prace powstają spontanicznie zainspirowane literaturą, filmami, otaczającą przyrodą, architekturą. Zajmuje się także tworzeniem biżuterii techniką sutaszu. Uczestniczyła w wielu plenerach międzynarodowych oraz wystawach poplenerowych. Prezentowała swoją twórczość na kilku wystawach indywidualnych. Zajmując się sztuką amatorsko ciągle jest na etapie poszukiwania środków wyrazu i doskonalenia warsztatu artystycznego. Twórczość artystki znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju oraz za granicą.

Wystawę można obejrzeć w dniach od 17.01 do 20.02.2017 r. Zapraszamy!