Bezpieczne stosowanie leków – wykład UTW

11 stycznia odbył się pierwszy z cyklu wykładów dla słuchaczy i słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku na temat zdrowia.

Wykład przeprowadziła dr n. med. Ewa Zasadzka z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Katedra Geriatrii i Gerontologii).

Tematem wykładu było „Bezpieczne stosowanie leków”. Temat bardzo zaciekawił słuchaczy Uniwersytetu, ponieważ właśnie w “trzecim wieku” dopadają nas różne dolegliwości, z którymi trzeba sobie jakoś radzić. Dolegliwości i choroby wymagają stosowania wielu leków, co powoduje, że często łykamy je całymi garściami, nie zastanawiając się, jakie skutki wywołuje zażycie wielu produktów leczniczych jednocześnie. Takie postępowanie może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia.

Pani doktor wyjaśniła, w jaki sposób powinno się stosować leki, na co zwrócić uwagę biorąc receptę od lekarza bądź kupując leki w aptece. Leki mogą powodować wiele działań niepożądanych, wchodzić w interakcje z innymi lekami, pożywieniem lub napojami.

Słuchacze brali czynny udział w wykładzie, zadając pytania na nurtujące ich wątpliwości.

Zapraszamy na kolejny wykład, który odbędzie się 25 stycznia na temat „Bóle kręgosłupa – przyczyny, leczenie i zapobieganie”. [EP]

2-IMG_1908

3-IMG_1909

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel