Genealogia – w poszukiwaniu rodzinnych korzeni

5 grudnia odbył się wykład Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod tytułem „Genealogia – poszukiwanie rodzinnych korzeni”. Wykładowcą była Joanna Lubierska-Lewandowska, która jest członkiem i współzałożycielem Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego „Gniazdo”. Przez kilka lat współpracowała z Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu, prowadzi aktywną stronę internetową i Biuro Usług Genealogicznych „Origo”, jest również autorką książek, publikacji i audycji radiowych. Genealogia jest jej pasją.

Wykład był bardzo interesujący. W wykładzie otrzymaliśmy pigułkę wiedzy, z którą możemy zacząć pasjonującą przygodę z genealogią, poznać losy swojej rodziny i historię swoich przodków. Słuchając opowieści pani Joanny, myślę, że niejeden słuchacz poczuł chęć, aby stworzyć własne drzewo genealogiczne.

Serdecznie zapraszamy do podzielenia się wrażeniami z wykładu, a jeśli ktoś chce ten temat pogłębiać, prosimy o kontakt w biurze Biblioteki Publicznej w Pniewach. (E.P.)

1-IMG_1634