Drugi Maraton Pisania Listów w Pniewach

Maraton Pisania Listów Amnesty International odbywa się co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka . Pierwszy Maraton zorganizowano w 2001 roku w Polsce, jednak bardzo szybko stał się projektem o zasięgu międzynarodowym. W wielu miejscach świata pisze się apele do władz łamiących prawa człowieka lub listy solidarnościowe do bohaterów akcji – osób niesłusznie skazanych bądź prześladowanych na całym świecie.

W Pniewach Maraton odbywać się będzie po raz drugi.  Bohaterką zeszłorocznego Maratonu była Yecenia Armenta Graciani z Meksyku, która została bita, torturowana i skazana za morderstwo bez żadnych dowodów.

Yecenia jest już wolna! Dzięki zaangażowaniu uczestników Maratonu została uniewinniona i wypuszczona z więzienia. To dowód na to, że takie inicjatywy odnoszą realne skutki!

W tym roku spotykamy się w piątek, 2 grudnia o godz. 17:00. Swoje listy będziemy kierować do Giyasa Ibrahimova i Bayrama Mammadowa –  studentów z Azerbejdżanu. Sylwetki naszych bohaterów przybliżymy już wkrótce.

 

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel