Wycieczka studentów do Torunia

9 listopada br. kilkoro słuchaczy UTW wzięło udział w wycieczce do Torunia, organizowanej przez Stowarzyszenie Pniewskich Amazonek.

Jednodniowa wycieczka do jednego z najstarszych miast w Polsce dostarczyła mnóstwa wrażeń.

Rozpoczęliśmy od Bulwaru Filadelfijskiego, po czym Bramą Klasztorną doszliśmy do Starego Miasta , gdzie króluje pomnik Mikołaja Kopernika. Idąc uliczkami dotarliśmy do Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie każdy z uczestników miał okazję własnoręcznie zrobić piernik oraz poznać historię wyrobu pierników aż po dni dzisiejsze. Kolejnym punktem programu było Planetarium, w którym odbyliśmy podróż kosmiczną. Po smacznym obiedzie, każdy mógł zrobić zakupy piernikowe- oj było tych pierników bez liku!

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w nowym kościele pod wezwaniem NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, wybudowanym z datków wiernych przez Zgromadzenie Redemptorystów, jako wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Jana Pawła II. [EP]