Ugandyjska codzienność – wystawa

Biblioteka Publiczna MiG Centrum Kultury Pniewy oraz Galeria Piotr i Paweł serdecznie zapraszają na wystawę fotograficzną  „Ugandyjska codzienność”. Autorem zdjęć jest Michał Kruszona (ur.1964) – historyk, muzeolog, absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podyplomowo studiował w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ w Krakowie. Obecnie pracuje w Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach.  Od wielu  lat podróżuje po Rumunii, czterokrotnie odwiedził Ugandę. Jest autorem książek: „Rumunia. Podróże w poszukiwaniu diabła”(nominowana do nagrody Angelus; „Kulturalny atlas ptaków”;„Huculszczyzna. Opowieść kabalistyczna”; „Uganda. Jak się masz, Muzungu?”; „Czarnomorze. Wzdłuż wybrzeża, w poprzek gór”(nagroda im. Arkadego Fiedlera -Bursztynowy Motyl);„Kawior astrachański”. Publikował też w wydawnictwach zbiorowych: „Ugryźć świat” (National Geographic 2008);„Teatralium”(Muzeum Śląskie w Katowicach 2014);  „Spotkania polsko – mołdawskie” (Episteme 2013);  „W kręgu humanistycznej refleksji nad turystyką kulturową”  (AWF Poznań 2008);  „Dom WielkoPolski” (Polichrome 2014).

michalkruszona.blogspot.com                                                                                   bukowina@michalkruszona.pl

Wystawę można obejrzeć w dniach od 20.10 do 09.11.2016 r.  Zapraszamy!