The very hungry caterpillar show

W zeszłym tygodniu odwiedzili nas uczniowie i uczennice pniewskiego LO. Co robiliśmy? Oto artykuł p. Elżbiety Lubik:

Dnia 21 czerwca w Bibliotece Publicznej MiG Centrum Kultury Pniewy zawitała klasa 2c z Liceum Ogólnokształcącego im. E. Sczanieckiej. Uczniowie przybyli z krótkim przedstawieniem oraz zajęciami z języka angielskiego. Celem tego spotkania było propagowanie czytelnictwa oraz nauki języka angielskiego wśród najmłodszych. Zaproszonymi przez licealistów oraz bibliotekarkę  Natalię Stępień gośćmi była wesoła gromada uczniów z klasy 1f wraz z wychowawczynią panią Anną Winnicką-Grupą.

Przedstawienie pt. „The very hungry caterpillar show” spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród uczestników zajęć. Okazało się bowiem, że dzieci nie tylko doskonale zrozumiały jego przekaz, ale także potrafiły wykorzystać anglojęzyczne słownictwo w pracach plastycznych, które wykonały. Co więcej chętnie korzystały ze słówek, których nauczyły się wcześniej na zajęciach w szkole.

Ponadto, w bibliotece pojawiło się kilka nowych anglojęzycznych książek dla małych czytelników. Trzymamy kciuki za to, aby dział dziecięcy i młodzieżowy powiększył się z czasem o nowe lektury również w języku angielskim. Pani Natalia zaprasza wszystkich zainteresowanych do biblioteki do obejrzenia wystawy prezentującej rysunki pierwszoklasistów.

Elżbieta Lubik