The very hungry caterpillar show

W zeszłym tygodniu odwiedzili nas uczniowie i uczennice pniewskiego LO. Co robiliśmy? Oto artykuł p. Elżbiety Lubik:

Dnia 21 czerwca w Bibliotece Publicznej MiG Centrum Kultury Pniewy zawitała klasa 2c z Liceum Ogólnokształcącego im. E. Sczanieckiej. Uczniowie przybyli z krótkim przedstawieniem oraz zajęciami z języka angielskiego. Celem tego spotkania było propagowanie czytelnictwa oraz nauki języka angielskiego wśród najmłodszych. Zaproszonymi przez licealistów oraz bibliotekarkę  Natalię Stępień gośćmi była wesoła gromada uczniów z klasy 1f wraz z wychowawczynią panią Anną Winnicką-Grupą.

Przedstawienie pt. „The very hungry caterpillar show” spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród uczestników zajęć. Okazało się bowiem, że dzieci nie tylko doskonale zrozumiały jego przekaz, ale także potrafiły wykorzystać anglojęzyczne słownictwo w pracach plastycznych, które wykonały. Co więcej chętnie korzystały ze słówek, których nauczyły się wcześniej na zajęciach w szkole.

Ponadto, w bibliotece pojawiło się kilka nowych anglojęzycznych książek dla małych czytelników. Trzymamy kciuki za to, aby dział dziecięcy i młodzieżowy powiększył się z czasem o nowe lektury również w języku angielskim. Pani Natalia zaprasza wszystkich zainteresowanych do biblioteki do obejrzenia wystawy prezentującej rysunki pierwszoklasistów.

Elżbieta Lubik

 

DSC01584

DSC01587

DSC01591

DSC01601

DSC01604

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy