Ostatnie szkolenie w ramach projektu „ I ty możesz uratować życie ”

We wtorek  7 maja br. w Bibliotece  Publicznej w Pniewach odbyły się po raz ostatni warsztaty dla mieszkańców Gminy Pniewy  oraz  Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, realizowane w ramach projektu „ I ty możesz uratować życie”, dofinansowanego ze środków  Programu  ”Działaj Lokalnie IX” Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności  realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie KOLD w Lwówku.

Przypomnieć należy, że głównym celem projektu była edukacja osób starszych, ich rodzin, znajomych i opiekunów w dziedzinie elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Podczas warsztatów doświadczona ratowniczka medyczna  Paulina  Królak  wskazywała  podstawowe kroki,  jakie należy  wykonać  w sytuacji, w której ktoś z najbliższego otoczenia  będzie  potrzebował  pomocy.

Na  zakończenie  warsztatów  uczestnicy otrzymali  bezpłatnie „Koperty życia”.

U W A G A  !!

Podczas  „Dni  Pniew” w dniu 18 czerwca br.   na terenie Parku Miejskiego w Pniewach  oraz zaplanowanego na dzień  7 sierpnia br. „Jarmarku św. Wawrzyńca”  w Łazienkach Miejskich,  przy ul. Jeziornej  utworzone zostanie stanowisko, przy którym zainteresowane osoby będą mogły bezpłatnie otrzymać „Kopertę życia” .

„Koperta życia” to zestaw składający się z : plastikowej, zamkniętej na zatrzask  koperty  magnetycznej   oznaczonej  specjalną  naklejką  z nazwą oraz  karty  informacyjnej   pacjenta na temat chorób, uczuleń,  grupy krwi, pobieranych lekach.

Dokument   ten  jest  niezwykle  ważny  w  przypadku  konieczności  wezwania ratowników  medycznych. Dzięki niemu służby medyczne będą mogły  skuteczniej  i  szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.

„Kopertę życia” wraz z  kartą  informacyjną  można obecnie otrzymać  w   Punkcie  informacyjnym znajdującym się na terenie Biblioteki  Publicznej Miasta i Gminy Centrum Pniewy, przy ul. Strzeleckiej 11 a .

BB

loga

III warsztaty I ty mozesz uratować życie (1)

III warsztaty I ty możesz uratować życie (11)