“I ty możesz uratować życie” – kolejne warsztaty

Kolejne warsztaty w  ramach projektu  „ I ty możesz uratować życie”

W piątkowe  popołudnie  27 maja br. w Bibliotece  Publicznej w Pniewach odbyły się po raz drugi warsztaty dla mieszkańców Gminy Pniewy  oraz Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku realizowane w ramach projektu „ I ty możesz uratować życie.

Przypomnieć należy, że głównym celem projektu jest edukacja osób starszych, ich rodzin, znajomych i opiekunów w dziedzinie elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Podczas drugich warsztatów ratownik medyczny Paulina Królak wskazała podstawowe kroki jak należy się zachować, gdy ktoś z najbliższego  otoczenia  będzie  potrzebował  pomocy  w przypadku porażenia prądem, urazów, silnych krwawień, ciał obcych, zranienia, zwichnięcia, złamania, wypadków komunikacyjnych.

Projekt realizowany jest na terenie  Gminy Pniewy. Część szkoleniowa  odbywa  się  w pomieszczeniach Biblioteki Publicznej MiG  Centrum Kultury w Pniewach, przy ul. Strzeleckiej 11a. Punkt informacyjny oraz wydawanie „Koperty życia” odbędzie  się  również  na terenie Parku Miejskiego w Pniewach, ul. Św. Ducha 10, podczas zaplanowanych w czerwcu “Dni Pniew” oraz “Jarmarku” św. Wawrzyńca – 7 sierpnia w Łazienkach Miejskich, ul. Jeziorna.

U W A G A !!

Trzecie warsztaty odbędą się również w Bibliotece w dniu 7 czerwca br. o godzinie 16:00 –  (grupa 1),17:45 – ( grupa 2), na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, zainteresowanych wyżej wymienioną tematyką.

BB

Projekt dofinansowano ze środków Programu  ”Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka “Działaj Lokalnie” KOLD w Lwówku.

loga

2 warsztaty I ty możesz uratować życie (2)

2 warsztaty I ty możesz uratować życie (14)

2 warsztaty I ty możesz uratować życie (23)