Zawyliśmy dla wilków

Od wielu lat organizacja WWF obchodzi tzw. „Godzinę dla Ziemi”, w czasie której symbolicznie w geście ochrony naszej planety wyłączane są światła w ważnych miejscach świata. W tym roku zgasły np. paryska Wieża Eiffla, berlińska Brama Brandenburska czy warszawski Pałac Kultury i Nauki. „Godzina dla Ziemi” ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy ekologiczne. Każdy kraj wybiera swój własny symbol „Godziny dla Ziemi” –  zostały nimi między innymi: australijska Wielka Rafa Koralowa, Puszcza Amazońska czy walka ze smogiem. W Polsce głównym bohaterem tegorocznej akcji był wilk.

Postanowiliśmy włączyć się do tego ważnego wydarzenia, a do współpracy zaprosiliśmy uczniów ze szkoły podstawowej. Rozmawialiśmy o wilkach i sposobach ich ochrony. Wilk kojarzy nam się zwykle z przebiegłością i niebezpieczeństwem. Każdy z nas ma przed oczami wilka z bajki o Czerwonym Kapturku albo o trzech świnkach. Tymczasem wilki mają więcej powodów, żeby bać się człowieka niż odwrotnie!

Wilki są bardzo opiekuńcze i troskliwe, stanowią istotny element ekosystemu, a co najważniejsze, jak pisze Adam Wajrak w swojej najnowszej książce pt.  ”Wilki”, od drugiej wojny światowej żaden wilk nie zaatakował w Polsce człowieka!
Nasze spotkanie zakończyliśmy symbolicznym (organizowanym przez WWF w całym kraju) “wyciem dla wilków”, które miało pokazać naszą solidarność z tymi niezwykłymi zwierzętami.