Aktywność Słuchaczy UTW w lutym

Luty obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych, w których Słuchacze UTW brali czynny udział.
Dnia 3 lutego uczestniczyli w „ Koncercie Trzech Tenorów”, który odbył się w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Podczas koncertu wystąpili artyści Teatru Muzycznego z Poznania.
W czwartek, 25 lutego, byli w Kinie „Halszka” w Szamotułach na seansie filmowym „Bernadetta. Cud w Lourdes”. To poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które zmieniły życie tysięcy ludzi.
Natomiast w poniedziałek, 29 lutego, udali się do „Gościńca Brackiego” w Pniewach na spotkanie z przedstawicielami Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.
Słuchacze UTW z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji Brata Michała Piechockiego dotyczącej historii powstania Bractwa, jego struktury, inicjatorów , harmonogramów strzelań oraz etapów przeprowadzanych remontów obiektów . Prelegent odpowiadał również na liczne pytania zadawane przez Słuchaczy.
Zgodnie z wyciągiem KRS z 2002 r. celem Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pniewach jest:
„1. Pielęgnowanie między innymi świadomości i poczucia obowiązków państwowych i obywatelskich
względem Rzeczypospolitej Polskiej, aby w razie potrzeby członek Bractwa był zdolny na
wezwanie władz państwowych do obrony państwa i podtrzymania bezpieczeństwa publicznego.
2. Szerzenie ducha państwowego oraz obywatelskiego wśród członków.
3. Udzielania wzajemnej pomocy i utrzymywania życia towarzyskiego.
4. Podtrzymywanie wiekowej tradycji Kurkowych Bractw Strzeleckich.”

B.B.