Maraton Pisania Listów

maraton plakat

Czym jest Maraton Pisania Listów?
Maraton Pisania Listów Amnesty International odbywa się co roku z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka . Pierwszy Maraton zorganizowano w 2001 roku w Polsce, jednak bardzo szybko stał się projektem o zasięgu międzynarodowym. W wielu miejscach świata pisze się apele do władz łamiących prawa człowieka lub listy solidarnościowe do bohaterów akcji – osób niesłusznie skazanych bądź prześladowanych na całym świecie.
W tym roku  Maraton Pisania Listów odbędzie się także w Pniewach. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji!

meksyk_zdjecie

Bohaterką pniewskiego Maratonu jest Yecenia Armenta Graciani z Meksyku, która została bita, torturowana i skazana za morderstwo bez żadnych dowodów. Obecnie przebywa w więzieniu.
W czwartek, 10 grudnia, przez cały dzień w naszej bibliotece pisać będziemy listy do Yecenii, w których wyrazimy naszą solidarność i postaramy się dodać jej otuchy. Dostarczymy Państwu kartki i papier, ale mile widziane będą listy pisane na papeterii, a także kartki świąteczne. Nasza bohaterka w więzieniu nauczyła się tworzyć biżuterię z papieru, na pewno ucieszy się, jeśli ktoś z nas też dla niej coś samodzielnie wykona.
O godz. 16:30 w bibliotece odbędą się również warsztaty, podczas których dzieci tworzyć będą kartki świąteczne dla Yecenii.
Wszystkie listy, kartki i bransoletki na pewno trafią do adresatki w Meksyku!
Więcej informacji na temat Maratonu, a także sylwetki innych bohaterów akcji znaleźć można na stronie internetowej: http://amnesty.org.pl/maraton/

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy