Życie sportowe Ireneusza Pracharczyka

Życie sportowe Ireneusza Pracharczyka

W poniedziałkowe popołudnie 23 listopada 2015 r. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pniewach wraz z innymi zainteresowanymi osobami mieli możliwość spotkania z wybitnym sportowcem i trenerem – Ireneuszem Pracharczykiem.
W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Gminy Pniewy Jarosław Przewoźny.
Ireneusz Pracharczyk jest byłym kanadyjkarzem, a obecnie trenerem / koordynatorem grupy kanadyjkarzy. Posiada duże doświadczenie w tej dyscyplinie sportu. Trenował medalistów olimpijskich, mistrzów świata i Europy, jak również kilkudziesięciu medalistów Mistrzostw Polski.
Jak stwierdził, wielkie osiągnięcia sportowców są wynikiem systematycznej, trudnej i często niewdzięcznej pracy zawodników i trenerów. Aby osiągnąć w życiu sukces należy być solidnym i wierzyć w to, co się robi.
Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość zobaczyć i zapoznać się z budową kanadyjki olimpijskiej ( waga ok 14 kg) oraz z wiosłem.
Spotkanie zakończyło się odpowiednimi do możliwości lokalowych ćwiczeniami fizycznymi i relaksującymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali książkę „ 100 lat Klubu Sportowego „Posnania” 1907 – 2007”.
B.B.

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2015 Biblioteka Publiczna MIG CK Pniewy

Zawartość | Menu | Panel