Wielkopolska. Tu warto być, to warto zobaczyć

IMG_1002

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Centrum Kultury Pniewy zaprasza do Galerii Piotr i Paweł na wystawę fotograficzną Karola Budzińskiego.

Autor fotografii pochodzi z Pyzdr, obecnie mieszka w Poznaniu. Z zamiłowania fotograf. Pierwsze poważniejsze doświadczenie z aparatem zdobył w Biedrusku na planie filmu Ogniem i mieczem. Realizując swoją pasję, wykonał  tam obszerny fotograficzny reportaż na temat powstawania filmu. Uwieńczeniem tej pracy była wystawa fotograficzna pokazywana przez wiele lat w kraju i poza jego granicami.

Karol Budziński to pasjonat, którego możemy spotkać w wielu miejscach kraju oraz świata. Fotografie wykonywane przez niego ukazują tematykę podróżniczą. Fotografuje głównie pejzaż, architekturę, ludzi i wydarzenia. Szczególne miejsce w pracach pana Karola zajmuje fotografia sakralna. Budziński przedstawia w niej piękno kościołów, klasztorów, kapliczek przydrożnych oraz liturgie i życie osób konsekrowanych. Jest autorem i współautorem zdjęć do wielu przewodników, albumów i książek popularnonaukowych. Ma na swoim koncie 3 indywidualne wystawy fotograficzne. Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia części wystawy w dniach od 8 do 30 października 2015 roku.

Więcej na stronie internetowej: www.karolbudziński.pl

IMG_0997

IMG_0995