Teatry 2009

Z każdym rokiem festiwal wydaje się być ciekawszym. Najważniejszą w nim rolę odgrywają mali mieszkańcy Gminy Pniewy. Tegoroczny festiwal rozpoczął się barwnym korowodem, który wyruszył z boiska Zespołu Szkół. Małych artystów ulicami miasta prowadziła orkiestra dęta z Grodziska Wielkopolskiego. Na scenie pojawili się przedstawiciele organizatorów: burmistrz Ryszard Janiszewski wraz z Pawłem Prętkim przewodniczącym Rady Miejskiej, przedstawiciel marszałka województwa Marek Roman – rodowity pniewianin, naczelnik Wydziału Prewencji KW Policji Łukasz Bąk – również mieszkaniec naszego miasta. Barbara Molik, która przygotowała tegoroczny festiwal, zaprosiła na scenę Jakuba Ziółka – chłopca z tegorocznego plakatu festiwalowego. Otrzymał on specjalny egzemplarz z rąk burmistrza i pana Romana. Balony poszły w górę, usłyszeliśmy festiwalowy hymn w wykonaniu przedszkolaków z Misia. To maluchy jako pierwsze wystąpiły na scenie prezentując układy taneczne do różnych gatunków muzycznych. Tradycyjnie koncerty i występy poprowadził Jakub Rutnicki. Oprócz amatorskich zespołów wystąpili również profesjonaliści. Do wieczora wciąż się coś ciekawego działo, czy to na dużej scenie, czy na scenie przed Zaciszem.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.