Zakończenie projektu Liga eSzkoła

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy realizację Projektu „Liga eSzkoła”. Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom naszych zajęć!

Kilka słów o projekcie:

Głównym celem projektu było rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie zajęć w ramach certyfikowanego szkolenia e-Citizen ECDL oraz zajęć przygotowujących dzieci i młodzież do warsztatów robotyki z LEGO Spike Prime.

Zajęcia praktyczne rozpoczęły się 22.10.2021 r. 8-osobowa grupa projektowa spotykała się w niemal każdy piątek, przez 5 miesięcy. W ramach projektu zrealizowano dwa cykle zajęć 30 godzin szkolenia e-Citizen ECDL i 30 godzin zajęć z LEGO® SPIKE Prime programowanie i robotyka.

Grupa bardzo dobrze ze sobą współpracowała, dzielnie się uczyła, budowała i szukała nowatorskich rozwiązań i sposobów programowania robota zaawansowanego

Zajęcia prowadzone były w projektowym laboratorium robotyki, w które wyposażona została biblioteka: roboty programowalne LEGO® Spike Prime, mata konkursowa FIRST® LEGO® League Challenge wraz z klockami do budowy modeli i przeszkód, notebooki i tablety.

logotypy

Projekt Liga eSzkoła współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.