Konkurs

Z okazji przypadającej 19 kwietnia rocznicy powstania w getcie warszawskim, wraz z Kamilą Łodygą, autorką blogu “Życie książkami pisane” zachęcamy do udziału w konkursie!
Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących akcji „Żonkile” oraz historii ludności żydowskiej mieszkającej przez wiele lat w Pniewach.
Pytania:
1. Jaka znana postać stała się inspiracją do powstania ogólnopolskiej akcji „Żonkile”?
2. Jaką nazwę nosiła zamieszkiwana przez ludność żydowską ulica w centrum Pniew? (Dziś: ulica Mickiewicza)
3. Co po drugiej wojnie światowej znajdowało się w budynku dawnej synagogi?
4. Jak nazywa się urodzony w 1910 roku w Pniewach izraelski kompozytor i pianista?
Odpowiedzi należy przesyłać w wiadomości prywatnej na Facebooku (https://www.facebook.com/BibliotekaPublicznaCentrumKulturyPniewy) lub mailem (n.stepien@bibliotekapniewy.pl) do wtorku, 20 kwietnia, 2021 r., godz. 17:00.
Ze względu na rodzaj nagród (książki o tematyce wojennej) konkurs przeznaczony jest dla osób dorosłych i młodzieży (od 12 roku życia).
Zwycięzców ogłosimy w środę, 21 kwietnia.
Uwaga! Wiele potrzebnych informacji znajduje się na terenie biblioteki, podpowiedzią będzie też film, który pojawi się w poniedziałek.
konkurs