Książkowa mysz – instrukcja

Jak stworzyć piękną mysz z książki? Zachęcamy do zapoznania się z naszą krótką instrukcją – każde zdjęcie zawiera opis.

Na początek należy przygotować książkę. Jaką? Najlepiej starą, z jak najmniejszą ilością stron. Mile widziana miękka okładka lub jej brak.

Uwaga! Używanie książek z biblioteki surowo zabronione!

Zachęcamy do przesyłania nam zdjęć Waszych książkowych myszy!

IMG_0908

1. Książkę kładziemy tak, by leżała na stronie tytułowej/okładce. W naszym przypadku okładka oderwała się sama, co znacznie ułatwiło zadanie! Ważne, by zacząć od końca książki – w ten sposób będzie nam łatwiej panować nad tym, czy wszystko jest (w miarę!) równo złożone.

IMG_0909

2. Powoli i bardzo starannie składamy razem po kilka kartek (w zależności od grubości książki i naszej cierpliwości) w następujący sposób: najpierw na pół, a później przednią część do środka, tworząc trójkąt. Wygładzamy w miejscu zgięć, by się ładnie trzymało. To najważniejszy etap, dlatego warto się postarać!

IMG_0912

3. Tak składamy caaaałą książkę 😉

IMG_0913

4. Na koniec mysz upiększamy wedle uznania. My zdecydowałyśmy się na uszy, nos, oczy i ogonek 😊

IMG_0915

A to wersja dla osób, które w domu mają tylko książki z dużą ilością stron lub w twardej oprawie – w takiej sytuacji ze środka wydzielamy odpowiednią ilość kartek, które składamy w opisany wcześniej sposób.