otwarcie biblioteki – środa, 6 maja

Zapraszamy do biblioteki od środy, 6 maja 2020 roku.
Poniżej przedstawiamy zasady, które będą obowiązywać w naszej bibliotece. Wiele się zmieni, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo nas wszystkich. Przed nami duże wyzwanie – same uczymy się nowych procedur i zasad, dlatego bardzo prosimy o cierpliwość i współpracę. Mamy nadzieję, że wkrótce wrócimy do swobodniejszej formy spędzania czasu w bibliotece.

1. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.
2. W budynku należy zdezynfekować ręce, zachowywać stosowny odstęp oraz mieć zakryte usta i nos.
3. Czynne będą tylko wypożyczalnie, bez wolnego dostępu do półek i możliwości samodzielnego wybierania książek.
4. W dziale dla dorosłych może przebywać tylko jedna osoba, w dziale dla dzieci i młodzieży – czytelnik wraz z dorosłym opiekunem.
5. Przed wizytą w bibliotece należy dokonać rezerwacji książek i czekać na jej potwierdzenie. Rezerwacja jest możliwa po podaniu numeru karty czytelnika (który znajduje się pod kodem kreskowym) na trzy sposoby:
• telefonicznie – 61-29-10-964
• mailowo – dział dla dorosłych: e.szulc@bibliotekapniewy.pl, dział dla dzieci i młodzieży: n.stepien@bibliotekapniewy.pl
• poprzez katalog internetowy:
www.pniewy-bpmig.sowwwa.pl
Zarezerwowane książki będą oczekiwać na odbiór przez 3 dni.
6. Osobom starszym (powyżej 65. roku życia) proponujemy dowóz książek do domu. Kwestia dostarczenia będzie ustalana indywidualnie pod numerem telefonu: 61-29-10-964.
7. Wszystkie oddawane książki zostaną poddane 3-dniowej kwarantannie. Przez ten czas nie będzie można ich wypożyczać ani rezerwować. (Czas kwarantanny został skrócony!)
8. W maju nie będą pobierane opłaty za przetrzymanie książek .
9. Limit wypożyczeń został zwiększony do 7 egzemplarzy.
10. Wszystkie zajęcia dodatkowe i spotkania są zawieszone do odwołania.